Sportininkas ir cigaretė – ne pakeliui

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Šią dieną Alytaus visuomenės sveikatos biuras ir Pietų Lietuvos bėgimo klubas „Dzūkija“ sukvietė Alytaus bendruomenę į visuotinį bėgimą prieš rūkymą. Šio renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog tabakas yra sveikatą alinantis ir lėtines neinfekcines ligas, tokias kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligos, sukeliantis produktas.


   Visi norintys turėjo galimybę pasirinkti 2 km ir 5 km bėgimo trasas, o mažiausieji galėjo išbandyti judriuosius žaidimus. Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narai priminė  saugaus elgesio vandenyje taisykles. Prie šios gražios akcijos prisijungė ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Veiklos skyriaus tyrėja Laura Svolkinaitė, atliekanti bendruomenės pareigūno funkcijas ir kuruojanti jaunųjų policijos rėmėjų veiklą, subūrė jaunųjų policijos rėmėjų komandą 5 km distancijai.
   Fizinis aktyvumas ir rūkymas yra visiškai nesuderinami. Žmogui iš tikrųjų yra naudingos visos, net ir nedidelės, fizinio aktyvumo formos. Sportas, aktyvi fizinė veikla, kasdienė mankšta stimuliuoja centrinę nervų sistemą. Judant, mankštinantis raumenyse gaminasi medžiagos, padedančios žmogui atsikratyti įtampos, streso, nerimo, nuovargio. Visa tai, ką gero organizmas gauna fizinio krūvio metu, lengvai galime sugriauti, užtraukdami dūmą po fizinio krūvio, greitai prasideda slopinimo reakcijos, o tada jau siekiame kitos cigaretės – vystosi priklausomybė.
   Metus rūkyti pagerėja bendra savijauta, pagerėja uoslė ir skonio jutimas. Metimas rūkyti yra veiksmingiausias būdas sumažinti sergamumą rūkymo sukeltomis ligomis ir mirtingumą nuo jo. Todėl geriausia pagalba norint išlikti sveikam ir darbingam – pasiryžti ir mesti rūkyti visam laikui.
Policijos pareigūnai skatina nepilnamečius gyventi aktyviai, sveikai ir suvokti, kad turėdamas šį žalingą įprotį, pakenksi ne tik savo sveikatai, bet ir baudą uždirbsi.
    Mes renkamės sveiką gyvenimo būdą, o ką renkiesi tu? Ar tu su mumis?

 

Papildoma informacija