Birželio 17 d. vyks policijos veiklos pristatymas ir prevencinė daiktų žymėjimo akcija

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai birželio 17 d. (šeštadienį) 13–17 val. Alytuje, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prieigose vykdys policijos veiklos prystatymą ir prevencinę daiktų žymėjimo akciją. Pageidaujantys pažymėti daiktus, privalo turėti asmens ir daikto įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Daiktų žymėjimas padeda apsaugoti gyventojų turtą ir yra viena iš veiksmingiausių prevencijos priemonių nuo vagysčių. Žymėtas daiktas, ant kurio užklijuojamas specialus lipdukas, atbaido ilgapirščius. Vagys vengia žymėtų daiktų. Be to, jei nutiktų taip, kad daiktas būtų pavogtas, žymėtą daiktą yra kur kas paprasčiau surasti, atpažinti ir grąžinti teisėtam jo savininkui.
Galima žymėti visus vertingesnius ar brangesnius daiktus: televizorius, kompiuterius, vaizdo ir garso techniką, fotoaparatus, mobiliojo ryšio telefonus, automobilių magnetolas ir kt. Daiktai žymimi specialiu žymekliu ir yra matomi tik apšvietus specialiu prietaisu. Žymėjimo panaikinti negalima. Didesni metaliniai daiktai žymimi specialia graviravimo įranga. Šiuo prietaisu pareigūnai dažniausiai žymi dviračius, motorolerius, įvairius įrankius ar prietaisus.
Minėtosios šventės metu policijos pareigūnai miesto gyventojus supažindins su policijos veikla, tarnyboje naudojama technika, ekipuote, mažiausieji šventės dalyviai turės galimybę susipažinti ir pažaisti su policijos bičiuliu Amsiumi.

Papildoma informacija